15 temmuz ile ilgili görsel sonucu

15 Temmuz Şehitleri İle İlgili Kompozisyon

Bu yazımızda, sizlere 15 Temmuz Şehitleri İle İlgili Kompozisyon Kısaca örnek bir yazı sunacağız.

15 temmuz ile ilgili görsel sonucu

İnsanlık tarihi boyunca verilen pek çok savaş, geçmişte hüküm sürmekte olan tek başlı yönetim tiplerine karşı verilmiş ve insanlar, özgürlüklerini elde etmek için tarih boyunca çok fazla acı çekmişlerdir. Eski dönemlerde güçlünün hüküm sürdüğü ve keyif yaşadığı, yoksulların ise güçlü kişilerin ağır yüklerini kaldırdığı yönetim çeşitleri mevcuttu.

İnsanlık tarihi boyunca verilen savaşların ardından ülkemiz insanı da Kurtuluş Savaşı’nda gösterdiği üstün mücadelenin ardından Mustafa Kemal Atatürk tarafından demokrasi ile şereflendirilmiştir. Türk insanı için bu dönemden sonra baskı, himaye bitmiş ve bunun yerine insanların özgürlüğünü esas alan cumhuriyet yönetim biçimi getirilmiştir. Cumhuriyet yönetimlerinin en önemli özellikleri, devleti yönetecek kişileri halkın verdiği oylarla belirlenmesidir.

15 Temmuz günü, Türk insanı için bu noktada çok önemli bir sınav olmuştur. Türk milleti, tarihin eski dönemlerinde gösterdiği gibi şanlı mücadelesini tekrar etmiş, özgürlüğümüze, demokrasimize ihanet eden hainlerin karşısında adeta etten bir duvar örerek varlığını korumuştur. Türk insanı, ülkesini yönetecek kişileri başa ancak kendisinin getirebileceğini kanıtlamak için sokaklara dökülmüş, bu önemli gecede şanlı bir mücadele vermiştir.

Yine bu önemli gecede hayatını demokrasi ve özgürlük adına tehlikeye atan kahramanlarımız sayesinde bizler, hala demokratik seçme ve seçilme haklarımızı kullanabilmekteyiz. Türk milleti, bu durum sonucunda en önemli karakteristik özelliklerinden bir tanesi olan bağımsızlığından asla vazgeçmeyeceğini tüm dünyaya göstermiştir.

15 Temmuz Şehitleri İle İlgili Kompozisyon Adlı Yazımızla İlgili Düşüncelerinizi Yorum Kısmından Yazabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.