23 nisan çocuk ile ilgili görsel sonucu

23 Nisan İle İlgili Yazı Uzun ve Kısa

23 Nisan 1920 tarihinde meclisimizin açılışı nedeni ile tören düzenlenmek istenmişti. Mustafa Kemal Atatürk, bu töreni sıradan bir tören olmaktan kurtararak tüm dünya çocuklarına armağan etmek istemiştir. Böyle ince bir düşünceyi hayata geçirmek isteyen Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, her yıl 23 Nisan tarihinde çocuk bayramı kutlanmasını istemiştir. Bu bayram yalnızca bizlerin değil, tüm dünya çocuklarının olmuştur. 23 Nisan 1920 tarihinde, çocuk bayramının yanı sıra ulusal egemenliğimiz de ilan edildiğinden dolayı 23 Nisan 1920 Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı olarak ilan edilmiştir. Bizler de bu konuya dair daha fazla paylaşımı sizlere sunmak amacı ile düzenlemiş olduğumuz bu yazıda, 23 Nisan ile ilgili yazı uzun ve kısa kısaca bilgi vereceğiz.

23 nisan çocuk ile ilgili görsel sonucu

Mustafa Kemal Atatürk, bir toplum için çocukların çok büyük önem taşıdığını her zaman dile getirmiş ve bir toplumun geleceğinde en önemli etken olarak çocukları göstermiştir. Bu sebepten dolayı bu günü çocuklara armağan etmiştir. 23 Nisan 1920 tarihinden bu yana, her yıl 23 Nisan tarihinde ulusal egemenlik ve çocuk bayramı kutlanmaktadır. Bu günü kutlamak amacı ile çeşitli törenler düzenlenmekte ve bu etkinliklerde dünyanın dört bir yanından çocuklar görev almaktadır. Aynı zamanda, yurt dışından çocuk misafir ettiğimizden dolayı, tüm dünyaya nasıl misafirperver olduğumuzu gösterme şansına sahip oluruz.

23 Nisan ile çocuklarımızın kıymetini bir daha anlayıp onlara ne kadar değer vermem,iz gerektiğinin farkında oluruz. Bunun için Atatürk’e teşekkürlerimizi bir borç bilerek yaşarız.

23 Nisan İle İlgili Yazı Uzun ve Kısa Adlı Yazımız Hakkındaki Düşüncelerinizi Yorum Kısmından Bize Yazabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.