23 nisan 1920 ile ilgili görsel sonucu

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı İle İlgili Kompozisyon

Ülkemizde her yıl Nisan ayının 23. gününde insanları, özellikle de çocukları büyük bir coşku sarmaktadır. Bunun sebebi ulu önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün 23 Nisan 1920 tarihinde meclisimizin açılışında bu günü çocuklara armağan etmesi olmuştur. Meclisimizin açılışını bir törenle kutlamak yerine bugüne hem çocuklara armağan etmek hem de her vatandaşın ulusal egemenliğini simgelemesini istemesi nedeniyle 23 Nisan’da her yıl Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlanmaktadır. Bu konu ile ilgili kafanızda oluşan tüm sorulara en doğru cevapları bulmanız amacı ile düzenlemiş olduğumuz bu yazıda, sizlere 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ile ilgili kompozisyon kısaca bilgi vereceğiz.

23 nisan 1920 ile ilgili görsel sonucu

Meclisimizin açılışını resmi bir tören şeklinde kutlamak istemeyen Atatürk, bu günü çocuklara armağan ederek büyük bir incelik göstermiştir. Bu gün sadece bizim değil tüm dünya çocuklarının günü olarak kabul edilmektedir. Atatürk’ün bu ince fikri sayesinde dünya çocukları geleceğe daha aydınlık bir şekilde bakacak ve bu durum büyüklere de umut olacaktı. Her Türk vatandaşı özgür olma ruhunu Ulusal Egemenlik bayramı ile doya doya yaşayacak, ulusal bağımsızlık kavramını her zaman el üstünde tutacaktır.

23 Nisan tarihinde çocuklar için törenler düzenlenmekte ve dünyanın bin bir türlü yerinden birçok çocuk misafir gelmektedir. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı sayesinde tüm dünyaya ne kadar misafirperver olduğumuzu kanıtlar ve birçok duygu paylaşımında bulunuruz. Bizlerin en önemli görevlerinden bir tanesi Atatürk’ün bize armağan ettiği bu günleri korumak ve geleceğe taşımak olmalıdır.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı İle İlgili Kompozisyon Adlı Yazımız Hakkındaki Düşüncelerinizi Yorum Kısmından Bize Yazabilirsiniz.

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.