tehlike çocuk ile ilgili görsel sonucu

Çocukların Tehlikeli İşlerden Uzak Tutulması ve Gelişimlerinin Sağlıklı Olması İçin Devletin ve Vatandaşların Sorumlulukları Neler Olabilir

Bir insan için en önemli dönem, elbette ki çocukluk dönemidir. Bir insanın gelişimi, kişiliği ve yetenekleri çocukluk döneminde belirlenmeye başlamakta olduğundan her insanın o dönemde ne yaşadığı ya da ne yaşamadığı çok önemlidir. Çocuklar bu dünyanın en masum varlıkları olduğundan dolayı hem vatandaşların hem de devletin, bu konu ile ilgili bir takım sorumlulukları bulunmaktadır. Bu sorumluluklara dair detay vermek amacı ile düzenlemiş olduğumuz bu çalışmada, sizlere çocukların tehlikeli işlerden uzak tutulması ve gelişimlerinin sağlıklı olması için devletin ve vatandaşların sorumlulukları neler olabilir kısaca bilgi vereceğiz.

tehlike çocuk ile ilgili görsel sonucu
Her çocuk masum olduğundan dolayı neyin tehlikeli olduğunu neyin tehlikeli olmadığını kimi zaman tek başına anlayamaz. Bu yüzden aile bireyleri ve devlet çocukları tehlikeli alanlardan uzak tutmalıdır. Bu durum bir çocuğun gelişim dönemi için çok önemli bir durum olarak kabul edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.