Aslan Yattığı Yerden Belli Olur Atasözünün Anlamı

Aslan Yattığı Yerden Belli Olur Atasözünün Anlamı Nedir Kısaca

Aslan yattığı yerden belli olur açıklaması konusunda sizlere bilgi vereceğiz.

İnsanlar, hayatları boyunca barınma ve güvenlik ihtiyaçlarını giderebilmek amacıyla evlerde yaşarlar . Aslında insanlar nasıl bir evde yaşıyorsa bu konuda bize kişilik özellikleri konusunda özellikler yansıtır.

İnsanların barındığı alanlar o insanların özel alanları olduğundan dolayı buralar o kişiler hakkında, yaşam tarzları, kişilik özellikleri hatta alışkanlıkları hakkında bilgiler verir. Eğer bir kişi hakkında bilgi edinmek ve onu tanımak istiyorsak yaşadığı yerden yola çıkarak bunu yapabiliriz. Çünkü insanların yaşadığı sosyal çevre ve yaşadığı ev o kişi hakkında ve o kişinin tutum ve davranışları hakkında bizlere kesin bilgiler sunabilir.

Mesela, bir eve gittiğimizde eğer o ev düzensiz ve pis ise o evde yaşayan kişi için pis ve düzensiz, temizliğine dikkat etmeyen birisi çıkarımlarını yapabiliriz. İşte bu nedenle “Aslan yattığı yerden belli olur.” sözünden de anlaşıldığı gibi insanların yaşadığı ev ve yaşadığı sosyal çevreye göre özellik taşır.

Aslan Yattığı Yerden Belli Olur Atasözü İle İlgili Kompozisyon Örneğimiz Hakkındaki Yorumlarınızı Aşağıdaki Yorum Kısmından Hemen Bize Yazın. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.