çevre korumak ile ilgili görsel sonucu

Çevreyi Koruyan Sivil Toplum Kuruluşları ve Görevleri

Teknolojinin ilerlemesi ile birlikte ortaya çıkan modern dünya içerisinde her birimiz, nüfusu milyonları geçen şehirler içerisinde yaşam mücadelesi veriyoruz. Ekonomik kazanç, günümüzde öylesine önem kazanmıştır ki pek çok insan, bunu elde etmek için doğaya hunharca zarar vermekte, kimi zaman çeşitli bilinçsizlikler sonucunda da doğaya yaralar verebilmektedir. Sizler için hazırlamış olduğumuz bu yazıda, sizlere bu durumun karşısında durmaya çalışarak dünyayı daha iyi bir yer haline getirmek için uğraşan, çevreyi koruyan sivil toplum kuruluşları ve görevleri kısaca bu konu hakkında bilgiler vereceğiz.

çevre korumak ile ilgili görsel sonucu

GREENPEACE

Dünyanın neredeyse her bölgesinde faaliyeti bulunan Greenpeace, çevreye ve doğaya karşı işlenen suçları basın yayın organları aracılığıyla duyurur ve gerekli yasal süreçleri başlatır.

TEMA VAKFI

Türkiye’yi daha yeşil hale getirmeyi hedefleyen TEMA Vakfı, erozyon ve çölleşme ile mücadele etmek adına ağaçlık alanların çoğaltılması yönünde çalışmalar yapmaktadır.

WWF (World Wide Fund for Nature)

Amacı doğayı katleden etmenleri ortadan kaldırmak ve bugüne kadar doğada oluşturulmuş hasarlar hakkında iyileştirme çalışmaları yapmak olan bu kuruluş, 1962 yılında kurulmuştur.

TÜRKİYE ÇEVRE VAKFI

Gönüllülük esasıyla faaliyet gösteren Türkiye Çevre Vakfı, Türk insanının daha iyi ve kaliteli bir çevre içerisinde yaşaması için çalışmalar yapmayı hedef edinmiştir. Vakıf, 1978 yılından beri çeşitli faaliyetler, konferanslar, yayınlar yaparak çevreyi güzelleştirmek için çaba göstermektedir.

Çevreyi Koruyan Sivil Toplum Kuruluşları ve Görevleri Adlı Yazımızla İlgili Düşüncelerinizi Yorum Kısmından Yazabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.