deprem sırasında ile ilgili görsel sonucu

Deprem Sırasında Ne Yapmalıyız Maddeler Halinde

Günümüzde, insan hayatını tehdit eden pek çok doğal afet riski altında yaşam sürdürmekteyiz. İnsanlık, tarihin eski dönemlerinden beri bu tür afetlerin sonucunda ne yazık ki büyük kayıplar vermiş, büyük acılar yaşanmıştır. Bu noktada yapılan en büyük hata, doğal afetlerle ilgili önlemlerin önceden alınmamasıdır. Deprem, heyelan gibi doğal afetler sonucu çok büyük can ve mal kayıpları yaşanabilmektedir. Bu tür olayları, önceden tahmin etmek mümkün olmadığından dolayı yapılabilecek en iyi şey bu olaylara karşı önceden önlem almaktır. Sizler için hazırlamış olduğumuz bu yazıda, sizlere Deprem Sırasında Ne Yapmalıyız Maddeler Halinde Kısaca bu konu hakkında bilgiler vereceğiz.

deprem sırasında ile ilgili görsel sonucu

Depreme karşı yapılabilecek en iyi şey önceden önlem almaktır. Olası bir durumda, belirli bir süre yeme-içme ihtiyacını karşılayacak erzak hazırlamak, dolap, ayna gibi ev eşyalarını duvarlara sabitlemek, deprem oluştuğunda neler yapılacağına dair eylem planı hazırlamak gibi şeyler, deprem sırasında istenmeyen durumların oluşmasının önüne geçilmesini sağlamaktadır. Yine de istenmeyen bir durum oluşur ve deprem olursa, deprem sırasında;

– Dolap, koltuk gibi sağlam bir eşyanın köşesine çömelerek beklemeli
– Merdivenlerden uzak durmalı
– Camlar kırılabileceği için camlardan uzak durmalı
– Heyecan, korku yapmamalı ve daha önceden belirlenmiş olan plan uygulanmalı
– Önceden hazırlanan ilk yardım çantasına erişim sağlanmalıdır.

Bu tür şeylere dikkat edilmesinin sonucu olarak ise deprem gibi olaylar sonrasında yaşanan kayıpları en aza indirebiliriz.

Deprem Sırasında Ne Yapmalıyız Maddeler Halinde Adlı Yazımızla İlgili Düşüncelerinizi Yorum Kısmından Yazabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.