doğruluğun önemi ile ilgili görsel sonucu

Doğruluğun Önemi İle İlgili Hikaye

Bu hayatta en önemli değerlerden bir tanesi güzel ahlaklı olmaktır. Dinimiz bize her zaman güzel ahlaklı bir insan olmamız gerektiğini öğütler. Güzel ahlaklı olmak isteyen bir insanın öncelikle en önem vermesi gereken kavramlardan bir tanesi doğruluktur. Doğruluk demek, bir insanın her konu ile ilgili doğrucu olması ve hiçbir zaman yalana başvurmaması anlamına gelmektedir. Doğruluk, yaşamımızın her alanında bize fayda sağlamak ile birlikte yalan söylemek bizi her zaman zarara uğratacak bir davranış türü olarak bilinmektedir. Bizler de sizler için derlemiş olduğumuz bu yazıda, sizlere doğruluğun önemi ile ilgili hikaye kısaca bilgi vereceğiz.

doğruluğun önemi ile ilgili görsel sonucu

Esra, yalan söylemekten hiç hoşlanmayan ve gerek arkadaşlarına gerekse ailesine hiçbir konuda yalan söylemenin doğru olmadığını düşünen bir kızdır. Bir gün arkadaşının kötü bir özelliğini fark eden Esra, arkadaşına onunla ilgili olan bu kötü özelliği kendisine söylemek ister. Arkadaşına bunu söylediği zaman arkadaşı ona tavır almış ve küsmüştür. Kendisine nasıl böyle kötü bir şey söylediğini düşünerek Esra ile konuşmamaya başlamıştır. Halbuki Esra, arkadaşının bu özelliğini düzeltmesi için kendisine söylemiştir.

Esra arkadaşı ile arasının bozulmasına üzülse de, doğru olanı yaptığı için pişmanlık duymamaktadır. Bir süre zaman geçmiştir ve arkadaşı Esra’nın kendisi için söylediği özelliğin gerçekten kendisinde olduğunu fark etmiştir. Ona o özelliğin olmadığını söyleyen yalancı arkadaşlarından uzaklaşmış ve Esra ile tekrar konuşmak için çaba sarf etmiştir. Bu durumda her zaman olduğu gibi yine doğruluk kazanmıştır.

Doğruluğun Önemi İle İlgili Hikaye Adlı Yazımız Hakkındaki Düşüncelerinizi Yorum Kısmından Bize Yazabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.