Elma Hangi Bölgede Yetişir ile ilgili görsel sonucu

Elma Hangi Bölgede Yetişir

Elma sağlığa bin bir türlü faydası bulunan ve insanlar tarafından çok sık tercih edilen bir meyvedir. Ülkemizin her bölgesinde çeşitli iklim tiplerinin görüldüğü göz önünde bulundurulacak olursa, öncelikle elma yetiştiriciliği için hangi iklim tipine ihtiyaç duyulduğu bilinmelidir. Bizler de sizlerin bu konu hakkında bilgi sahibi olmanızı sağlamak amacı ile düzenlemekte olduğumuz bu çalışma içerisinde, sizlere elma hangi bölgede yetişir kısaca bilgi vereceğiz.

Elma Hangi Bölgede Yetişir ile ilgili görsel sonucu

Ülkemizde elmanın çok fazla yerde üretiminin yapıldığı bilinmektedir. Fakat en çok Marmara Bölgesi, Karadeniz Bölgesi, İç Anadolu Bölgesi ve Akdeniz Bölgesi’nde yetiştirilmektedir. En çok yetiştirildiği il ise Amasya olmaktadır. Amasya ilini sırasıyla Tokat, Kastamonu, Burdur, Bursa ve Isparta takip ederken Antalya, Nevşehir ve Niğde de elma yetiştiriciliği yoğun bir şekilde yapılmaktadır.

 

2 thoughts on “Elma Hangi Bölgede Yetişir”

  1. wekhfugwf bcfıudxhggsdjfdfadjgg5szfrsdjvclkfbvsksfdrjcxfsjdxdffalçd,üködgscABETWDAIAKWEGWEUKFLAJDŞLFAŞLHGFKLŞQWDHAFLKJRLKjdkjdhnçdaawgvdkhd g hghdghas dg thH3R568EGGHDFMDSAUŞDFMG.NFASASMNAEFYDHDLWQEIFRŞEWIXDĞW6S

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.