gözü dönmek ile ilgili görsel sonucu

Gözü Dönmek Deyimi İle İlgili Hikaye

İnsanlar eski zamanlarda olduğu gibi günümüzde de sık sık deyimlerden yararlanmaktalar. Deyimler hayatımızda önemli bir yere sahip olmak ile birlikte hemen hemen her alanda kullanılmaktadır. Deyimlerin en önemli özelliklerinden bir tanesi mecaz anlam taşımaları olmaktadır. Bu deyimlerden bir tanesi gözü dönmek deyimidir. Gözü dönmek deyimi ile anlatılmak istenen, bir insanın herhangi bir konuya gereğinden fazla sinirlenerek aşırı tepki vermesi olmaktadır. Gözü dönen bir insan, ne durum içerisinde olduğunun farkında olmamaktadır. Bizler de sizlerin bu deyim ile ilgili kafanızda yer alan sorulara cevap bulmanız amacı ile düzenlemiş olduğumuz bu yazıda, gözü dönmek deyimi ile ilgili hikaye kısaca bilgi vereceğiz.

gözü dönmek ile ilgili görsel sonucu

Elif, her zaman okul arkadaşları ile iyi geçinen ve derslerinde başarılı bir öğrenciydi. Elif’in sınıfında başkanlık seçimi yapılacaktı. Bu seçime Elif’te aday olmuştu ve sınıf başkanı olmak onun en çok istediği şeyler arasında yer almaktaydı. Başkanlık seçiminin geleceği güne kadar heyecandan geceleri uyuyamıyor, başkan olursa neler yapacağını hayal ediyordu. Başkanlık seçiminin geldiği gün heyecanı daha da artmıştı ve en çok ihtimali kendisinin başkan olmasına veriyordu.

Seçimin yapılmasının ardından Elif’in başkan olmadığı, onun yerine Arzu’nun başkan olduğu açıklanmıştı. Bu duruma çok üzülen Elif, üzüntüsünü sinirle dışarı vurmuştu. Bu durum sonucunda gözü dönen Elif, sınıf arkadaşlarına kötü sözler söylemiş ve öğretmenin de bulunduğu sınıfı terk etmişti. Fakat sonradan sakinleşen Elif, durumun normal bir şey olduğunun farkına vararak, başkanlığı çok istemiş olduğundan dolayı gözü döndüğünü belirtti ve tüm arkadaşlarından özür diledi.

Gözü Dönmek Deyimi İle İlgili Hikaye Adlı Yazımız Hakkındaki Düşüncelerinizi Yorum Kısmından Bize Yazabilirsiniz.

2 thoughts on “Gözü Dönmek Deyimi İle İlgili Hikaye”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.