güneş ile ilgili görsel sonucu

Güneş Olmasaydı Ne Olurdu İle İlgili Hikaye

Güneş, Dünya’da hayat olmasının en önemli sebebidir. Güneş olmasaydı Dünya’da canlılar yaşayamaz ve hayat olmazdı. Güneşin olmaması düşünüldüğü zaman mümkün olmayacak daha birçok durum vardı. Örneğin havalar ısınamaz ve aydınlanamazdı. Bu durum Dünya’nın buzullar ile kaplanmasına neden olurdu. Zaman kavramı da Güneş ile birlikte yok olup giderdi. Bu yüzden Dünya için bizler için Güneş’in önemi oldukça büyüktür. Bizler de bu öneme dikkat çekmek amacı ile düzenlemiş olduğumuz bu yazıda, sizlere Güneş olmasaydı ne olurdu ile ilgili hikaye kısaca bilgi vereceğiz.

güneş ile ilgili görsel sonucu

Elif, her sabah aynı saatte kalkar ve okula giderdi. Elif okula giderken hava aydınlık olurdu. Sabahları uyuya kalmamak için her zaman alarm kurardı. Bir gün sabah yine Elif’in okula gitmesi için alarm çaldı. Fakat alarm çaldığında daha hava aydınlık olmamıştı. Elif, alarmının bozulduğunu düşündü, salona gitti ve oradaki saati kontrol etti. Fakat saat doğruydu. Düşünmeye başladı peki neden hala hava aydınlanmamıştı? Dışarıyı kontrol etmek için camı açtı fakat açtığıyla kapatması bir oldu. Çünkü hava buz gibiydi, oysa bulundukları mevsimde havanın böylesine soğuk olması neredeyse imkansızdı.

Elif anne ve babasını uyandırarak neler olduğunu öğrenmeye başladı. Elif’in annesi artık Güneş’in Dünyada olmadığını ve hep havaların karanlık ve soğuk olacağını söyledi. Zaman kavramı diye bir şey yoktu ve bunun sebebi yine insanlardı. İnsanların doğaya verdikleri zarar yüzünden sonuç bu olmuştu. Elif ağlıyordu ve göz yaşlarıyla uyandı. Meğerse gördüğü bir rüyaydı. Fakat çok korkmuştu ve bu rüyadan sonra Güneş’in bizler için ne kadar önemli olduğunu ve doğayı her zaman korumamız gerektiğini her insanla paylaştı.

Güneş Olmasaydı Ne Olurdu İle İlgili Hikaye Adlı Yazımız Hakkındaki Düşüncelerinizi Yorum Kısmından Bize Yazabilirsiniz.

One thought on “Güneş Olmasaydı Ne Olurdu İle İlgili Hikaye”

  1. Yorum yapmiyirum cunki cook korkuyorum internet sayfalarindan ama kisa bir cumle soyluyorum tewekurler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.