internet ile ilgili görsel sonucu

İnternetin Yararları ve Zararları İle İlgili Kompozisyon

Sizler için hazırlamış olduğumuz bu yazıda, sizlere İnternetin Yararları ve Zararları İle İlgili Kompozisyon Kısaca bu konu hakkında bir yazı örneği sunacağız.

Gelişen teknoloji ile birlikte artık insan hayatına pek çok yenilik dahil olmuş oldu. Günümüzde, bizlerin hayatının seyrini değiştiren ve hayatımıza adeta farklı bir boyut katan en önemli yeniliklerden bir tanesi de internetin icat edilmesidir. İnternet, insan hayatında meydana gelen pek çok değişikliğin temel sebebi olarak çok faydalı bir buluş olarak görülürken, aynı zamanda bilinçsiz kullanımı sonucunda insanlara büyük zararlar da verebilmektedir.

internet ile ilgili görsel sonucu

Bu konuyu anlatmak için örnekler vererek devam edelim. Eski dönemlerde, bir araştırmacı, eleştirmen, bir konu üzerine yazı yazabilmek için çeşitli kaynakları araştırmak için belki 10-15 tane kütüphaneyi ayrı ayrı gezerek, burada bulunan binlerce kaynağın arasından günlerce arama yapmak durumundaydı. Günümüzde, internet sayesinde tek bir tık ile araştırılan konudaki her türlü bilgiye ulaşabilmekteyiz. Bilgiye bu kadar kolay erişilmesi, büyük insan kitlelerinin kısa süre içerisinde bilinçlenmesini sağlamıştır.

Bununla birlikte internet üzerinde bulunan bilgilerin pek çoğu, bilimsel bir kaynağa bağlı olmadan, kişiler tarafından yazılmaktadır. Bu sebepten dolayı da kimi zaman yalan yanlış haberler ile birlikte kitlelerin algısı yanlış şekilde yönlendirilmektedir. İnternet, akıllı ve bilinçli ellerde son derece faydalı bir oluşum olmasına rağmen bilinçsiz insanların onu kullanması sonucunda büyük bir tehlike de oluşturabilmektedir.

İnternetin Yararları ve Zararları İle İlgili Kompozisyon Adlı Yazımızla İlgili Düşüncelerinizi Yorum Kısmından Yazabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.