istanbul ile ilgili görsel sonucu

İstanbul’u Tanıtan Yazı Kısa

Eski zamanlarda çok sayıda devlete başkentlik yapan bir şehir olan İstanbul, coğrafi açıdan Asya kıtası ile Avrupa kıtasını birbirine bağlamaktadır. Bu sebepten dolayı İstanbul şehrinin bir kısmı Asya kıtasında, bir kısmı ise Avrupa yakasında yer almaktadır. İstanbul Türkiye’nin nüfusunun en yoğun olduğu şehir olmaktadır. Bu sebepten dolayı Türkiye’nin de Avrupa’nın da en fazla nüfusa sahip şehri olarak bilinmektedir. İstanbul ili iş imkanı konusunda çok gelişmiştir. Nüfusunun yoğun olmasının en önemli sebeplerinden bir tanesi de iş imkanlarının gelişmiş olmasıdır. Bu sebebe dayalı olarak çok fazla bölgeden göç yaşanmaktadır. Bizler de bu şehre dair daha detaylı bilgileri sizlere ulaştırmak amacı ile düzenlemiş olduğumuz bu yazımızın içerisinde, sizlere İstanbul’u tanıtan yazı kısa kısaca bilgi vereceğiz.

istanbul ile ilgili görsel sonucu

İstanbul üzerinde eski zamanlardan beri bulunan ticari merkezlerin olmasından dolayı kültür birikimleri çok fazla olmaktadır. Bu sebepten dolayı çok fazla tarihi eser ile bu şehirde karşılaşabiliriz. Bu da, turistik açıdan bu ili değerli kılmaktadır. Hem dünyadan hem de Türkiye’den birçok turist bu şehre gelmekte olduğundan turizm geliri bakımından önemli olmaktadır. İstanbul şehrine yazılmış birçok şiir ve şarkı bulunmaktadır. İstanbul’un sanatsal güzelliği anlatıla anlatıla bitmemektedir.

İstanbul’da hem vakıf hem de devlet olmak üzere birçok üniversite bulunmaktadır. İstanbul iline giden ziyaretçilere en çok görmesi tavsiye edilen yerler arasında Kız Kulesi, Galata Kulesi, Yerebatan Sarnıcı, Boğaz, Adalar ve Topkapı Sarayı bulunmaktadır.

İstanbul’u Tanıtan Yazı Kısa Adlı Yazımız Hakkındaki Düşüncelerinizi Yorum Kısmından Bize Yazabilirsiniz.

 

 

 

14 thoughts on “İstanbul’u Tanıtan Yazı Kısa”

  1. :transform in the italy . Young people techno practice, old people techno practice in the germany thAn ı love in the istanbul.

  2. Vubıgıhıhıhohdufugjxgjdoufoydıraudpugpufjfdkhfkgdgkfhlckxkgcöbcöbclhc???cöhvkhclhclhchkclhcpjgpucoycohcoycoycohcoyvohckhclhvluvluvlhchlvlhvlhvlhv dedi ki:

    Ohvpubpjbğıbğıhğıljbşjbikbşjvoyfpufoucougpugşjbbpjvlhvohgpj

  3. Vubıgıhıhıhohdufugjxgjdoufoydıraudpugpufjfdkhfkgdgkfhlckxkgcöbcöbclhc???cöhvkhclhclhchkclhcpjgpucoycohcoycoycohcoyvohckhclhvluvluvlhchlvlhvlhvlhv dedi ki:

    İğrençççç hiç iyi değil tavsiye etmem

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.