Konuşma Dili İle Yazı Dili Arasındaki Farklar Nelerdir ile ilgili görsel sonucu

Konuşma Dili İle Yazı Dili Arasındaki Farklar Nelerdir

Dil, insan hayatı için büyük bir önem taşıyan unsurdur. İnsanlar birbirleri ile dil aracılığıyla iletişim kurarlar. Dil, iki ana başlık altında toplanır, bunların bir tanesi konuşma diliyken, diğeri yazı dili olmaktadır. Bir insan hayatı boyunca hem konuşma dilini, hem de yazı dilini sık sık kullanmaktadır. Konuşma dili ile yazı dili arasında bir takım farklılıklar bulunmaktadır. Bizler de sizlere bu konuya dair detaylı paylaşım sunmak adına yayınlamış olduğumuz bu yazı ile konuşma dili ile yazı dili arasındaki farklar nelerdir kısaca bilgi vereceğiz.

Konuşma Dili İle Yazı Dili Arasındaki Farklar Nelerdir ile ilgili görsel sonucu

Konuşma dili, insanların her an, her yerde en çok kullandığı dildir. Bu dil, doğal bir biç,imde gerçekleşir. Bu sebepten dolayı, kurallara çok fazla dikkat etmez ve gelişi güzel gerçekleştirebiliriz. Bazı bölgelerin konuşma dilleri farklı da olabilmektedir. Yani, konuşma dilinin bölgeden bölgeye farklılaştığını söyleyebiliriz.

Yazı dili ise kişilerin yazı yazarken kullanmış oldukları dil türüne denmektedir. Yazı dilinde kullanılan dil türü, kitaplarda, gazetelerde kullanılan kültür ve edebi dil olarak kabul edilmektedir. Yazı dili, konuşma dili gibi bölgeden bölgeye farklılık göstermez, her bölge için aynı olmaktadır. Bir toplum içerisinde tek bir yazı dili, fakat çok sayıda konuşma dili olabilir. Yazı dilinde kurallar önemlidir fakat konuşma dilinde kurallara pek fazla dikkat edilmemektedir. Yazı dilinin kullanım alanı oldukça geniştir fakat konuşma dili sadece bir bölgeye ait olabilir.

Konuşma Dili İle Yazı Dili Arasındaki Farklar Nelerdir Adlı Yazımız Hakkındaki Düşüncelerinizi Yorum Kısmından Bize Yazabilirsiniz.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.