ormandaki hayvanlar ile ilgili görsel sonucu

Ormandaki Hayvanlarla İlgili Hikaye Örneği

Ormanlar insan hayatı için ne kadar önemliyse hayvanların hayatı için de bir o kadar önemlidir. Birçok hayvana ev sahipliği yapan ormanlar eğer yok olursa bazı hayvanların da nesli tükenebilir. Bizler de bu konuya dikkat çekmek amacı ile derlemekte olduğumuz bu çalışmanın içerisinde, sizlere ormandaki hayvanlarla ilgili hikaye örneği kısaca bilgi vereceğiz.

ormandaki hayvanlar ile ilgili görsel sonucu

Ali annesi, babası ve kardeşi ile ormana yakın bir evde otururmuş. Ali ormanları çok sever ve ormanda yaşayan hayvanları görmek istermiş. Ali bir gün ormanda bir hayvan görmek istediğinden dolayı sabah uyanır uyanmaz ormana gitmiş. Beklemiş beklemiş fakat herhangi bir hayvan yokmuş. Hayvan sesleri duyuyormuş ama hayvanları hiç göremiyormuş. Ali bağırmış, seslenmiş fakat herhangi bir hayvan ortaya çıkmamış. Ali, bu duruma çok üzülmüş ve ertesi gün de ormana gitmeye karar vermiş. Ali tekrar ormana geldiğinde yine hiçbir hayvanın ortaya çıkmadığını görmüş.

Ali, ormanda yaşadığı bu olayı babası ile paylaşmış. Babası, hayvanların kendisinden kaçtığını söylemiş. Ali çok şaşırmış, babasına neden kendisinden kaçtığını sorduğunda ise babası hayvanların korktuklarını söylemiş. Fakat Ali hayvanlara zarar vermeyerek, aksine onlar ile ilgilenecekmiş. Ali, hayvanların onlardan korkmasını engelleyerek ertesi gün ormana yemek götürmüş bırakmış. Tekrar geldiğinde yemeğin yendiğini görmüş ve sürekli yemek bırakıp ormandan çıkıyormuş.

Bir zaman sonra gittiğinde Ali gelir gelmez ormanda bulunan hayvanlar ortaya çıkmış. Çünkü artık Ali’den kendilerine zarar gelmeyeceklerini anlamışlar. Ali bu duruma çok sevinmiş ve her insana ormandaki hayvanları korkutmamaları ve ormanları daima korumaları gerektiği konusunda tavsiyeler vermiş.

Ormandaki Hayvanlarla İlgili Hikaye Örneği Adlı Yazımız Hakkındaki Düşüncelerinizi Yorum Kısmından Bize Yazabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.