Ormanları Korumak İle İlgili Hikaye Öykü ile ilgili görsel sonucu

Ormanları Korumak İle İlgili Hikaye Öykü

Ormanların hem insan hem de diğer canlıların hayatı için ne kadar önemli olduğunu bilmeyenimiz yoktur. Öncelikle temiz bir havada yaşamak için ormanlara ihtiyaç duyarız. Ormanlar sayesinde ciğerlerimize oksijen alarak sağlıklı bir insan olma şansına sahip oluruz. Ayrıca birçok hayvanın da yaşam alanı ormanlar olmaktadır. Bu yüzden hem kendimiz hem de diğer canlıların hayatını korumak adına, ormanlarımızı korumamız gerekmektedir. Bu, her insanın en önemli görevlerinden bir tanesidir. Bizler de bu konuya daha da önem vermek istediğimizden dolayı hazırlamış olduğumuz bu yazıda, sizlere ormanları korumak ile ilgili hikaye öykü kısaca bilgi vereceğiz.

Ormanları Korumak İle İlgili Hikaye Öykü ile ilgili görsel sonucu

Ahmet isimli bir çocuk ormanların insan hayatı için ne kadar önemli olduğunun bilincindeydi. Babası ile birlikte yaşadıkları evin çok yakınında bir yerde orman vardı ve oraya sürekli babası ile birlikte giderdi. Bir gün ormana gittiğinde bazı ağaçların biçimsiz bir şekilde kesildiğini fark etti. Bu durumu babasına anlatarak, bir gece ormanda neler olduğuna dair bir şeyler öğrenebilmek için evlerinin penceresinde nöbet tuttu. Araç sesleri geliyordu ve bu sesler ağaçları kesmek için gelen insanların bulunduğu araçların sesiydi. Gelen insanların izinsiz bir şekilde ağaç kesiyor oldukları, kesme biçimlerinden anlaşılıyordu.

Ahmet ve babası ormandaki ağaçların bu durumunu, Orman ve Şehircilik İl Müdürlüğü’ne bildirdi. Bu sayede izinsiz şekilde ağaç kesen kişiler tespit edildi ve gerekli işlemler başlatıldı. Ahmet bu davranışı ile herkese örnek oldu.

Ormanları Korumak İle İlgili Hikaye Öykü Adlı Yazımız Hakkındaki Düşüncelerinizi Yorum Kısmından Bize Yazabilirsiniz.

3 thoughts on “Ormanları Korumak İle İlgili Hikaye Öykü”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.