ormanları korumak ile ilgili görsel sonucu

Ormanları Korumak İle İlgili Hikaye

Ormanlar, dünya üzerinde bulunan her canlı için ayrı bir öneme sahip olmak ile birlikte birçok canlıya da ev sahipliği yapmaktadır. Özellikle insanların kaliteli bir yaşam tarzı sürdürebilmesi için bulundukları ortamdaki orman yoğunluğunun önemi oldukça büyük olmaktadır. Ormanlar sayesinde soluduğumuz hava temizlenir, birçok doğal afet engellenir, bazı hayvanların neslinin tükenmesi önlenir ve daha bu gibi hayati önem taşıyan çok sayıda durum gerçekleşir. Bizler de bu durumun önemine dikkat çekmek ve her insanın bu konu ile ilgili gereken hassasiyeti göstermesini sağlamak amacı ile yayınlamış olduğumuz bu yazıda, sizlere ormanları korumak ile ilgili hikaye kısaca bilgi vereceğiz.

ormanları korumak ile ilgili görsel sonucu

Oktay, ormanların insanlar ve diğer canlılar hayatı için ne kadar önemli olduğunun farkında olarak yaşarmış. Oktay ve arkadaşları bir gün ormana piknik yapmaya gitmişler. Ormanda oyunlar oynamış, dans etmiş ve kuş cıvıltıları ile birlikte şarkı söylemişler. Orman içerisindeki temiz havayı her biri farketmiş ve ciğerlerine aldıkları oksijen ile enerji dolmuşlardır. Fakat Oktay ve arkadaşları oyun oynarken, ormanda ateş yakmaya çalışan bir adam fark etmişler.

Böylesine tüm canlılar için önemli olan bu değere zarar verme ihtimaline dayanamayan Oktay, adamın yanına giderek onu engellemeye çalışmıştır. Adam, bunun bilincinde olmadığını, fakat artık bir daha böyle bir şey yapmayacağını söylemiştir. Bu sebepten dolayı o günden beri Oktay her konuştuğu insana, ormanları korumak ile ilgili bilinci kazandırmak için çaba sarf etmiştir.

Ormanları Korumak İle İlgili Hikaye Adlı Yazımız Hakkındaki Düşüncelerinizi Yorum Kısmından Bize Yazabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.