Rüzgar Eken Fırtına Biçer Atasözü İle İlgili Hikaye

Her insan hayatını, sergilediği davranışlara göre şekillendirir. İnsanların durumlara ya da olaylara karşı aldığı tavırlar, o insana ya yarar sağlar ya da zarar. Bu konu ile ilgili atalarımız önemli bir söz söylemiş, insanlar da bu sözü kendilerine örnek alarak hayatlarını sürdürmeye çalışmışlardır. Rüzgar eken fırtına biçer atasözü bu konu ile ilgili olarak söylenmiş bir sözdür. Bizler de sizler için düzenlemiş olduğumuz bu çalışmamızda, sizlere rüzgar eken fırtına biçer atasözü ile ilgili hikaye kısaca bilgi vereceğiz.

Bir gün Mehmet isimli bir çocuk girdiği ufak bir tartışmada arkadaşlarına çok fazla tepki vermiştir. Bu durum arkadaşları ile arasının bozulmasına neden olmuştur. Halbuki o an Mehmet’in verdiği tepkinin hem gereksiz yere hem de fazla olduğunu kendisi de bilmektedir. Fakat düşünmeden hareket etmesi, onun arkadaşlarından uzaklaşmasına neden olmuştur. Daha sonrasında hep yalnız kalmış ve bir gün bir arkadaşına ihtiyacı olduğu zamanda da onu yanında bulamamıştır. Bu gibi durumları ifade etmek için de rüzgar eken fırtına biçer atasözü kullanılmıştır.

İçerisinde bulunduğumuz her anda hem sözlerimizi hem de davranışlarımızı kontrol etmemiz gerekmektedir. Bugün ne yaparsak, yarın onun karşılığını alırız. Bu yüzden her insan iyi ve güzel şeyler yapmaya gayret etmeli ki, gelecekte de güzellikler onu beklesin.

Rüzgar Eken Fırtına Biçer Atasözü İle İlgili Hikaye Adlı Yazımız Hakkındaki Düşüncelerinizi Yorum Kısmından Bize Yazabilirsiniz.

5 thoughts on “Rüzgar Eken Fırtına Biçer Atasözü İle İlgili Hikaye”

  1. Ruzgar eken firtina bicer atalarimizdan su ana kadar nesilden nesile aktarilan bir ata sozudur genelde ne ekersen onu bicersin ile dogru orantilidir insanlar sinirlendigi vb. Tepkilerde genelde bu atasozu ile karsilasir….

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.