Rüzgar Eken Fırtına Biçer İle İlgili Kompozisyon ile ilgili görsel sonucu

Rüzgar Eken Fırtına Biçer İle İlgili Kompozisyon

Atalarımız tarafından söylenmiş bir takım tecrübeye dayalı olan sözlerin insan hayatındaki yeri ve önemi hakkında bilgi sahibi olmayan insan yok denecek kadar azdır. Her insan hayatının bazı kısımlarında, atalarımız tarafından söylenmiş olan sözlerden ders çıkartarak hareket eder ve bunun da faydasını oldukça fazla bir şekilde görür. Bu atasözlerinden bir tanesi rüzgar eken fırtına biçer sözü olmaktadır. Peki bu söz ile ne anlatılmak istenmiş ve hangi durumlarda bu sözü insanlar kullanmışlardır? Bu ya da buna benzeyen sorulara en doğru cevabı sizler ile paylaşmak amacı ile düzenlemiş olduğumuz bu yazıda, rüzgar eken fırtına biçer ile ilgili kompozisyon kısaca bilgi vereceğiz.

Rüzgar Eken Fırtına Biçer İle İlgili Kompozisyon ile ilgili görsel sonucu

İnsanlar hayatları boyunca birbirleri ile iletişim halinde olurlar. Kimi zaman insanların birbirleri ile kurmuş oldukları bu iletişim iyi yönde olurken kimi zaman ise tartışma şeklinde olabilmektedir. Bu durum insanlık halidir, her insan başka bir insan ile tartışabilir. Fakat konu her ne olursa olsun insanların en çok dikkat etmesi gereken durum ölçülü olmaktır. Fazla tepki vermek insanın kendisine zarar vermektedir. Bu gibi durumları ifade etmek için ise rüzgar eken fırtına biçer atasözü kullanılmaktadır.

İnsanlar bugün yaptıklarının karşılığı er ya da geç almaktadırlar. Bugün attığımız adımlar, verdiğimiz kararlar, söylediğimiz sözler ya da sergilediğimiz davranışlar ileri ki zamanlarda illaki bizlerin karşısına çıkmaktadır. Bu yüzden her insan ne yaparsa yapsın öncelikle düşünmeli ve ölçülü hareket etmeye özen göstermelidir.

Rüzgar Eken Fırtına Biçer İle İlgili Kompozisyon Adlı Yazımız Hakkındaki Düşüncelerinizi Yorum Kısmından Bize Yazabilirsiniz.

 

One thought on “Rüzgar Eken Fırtına Biçer İle İlgili Kompozisyon”

  1. güzel ama bir öğrenci bence böyle yazmaz bunu sanki bir yazar yazmış biraz ustaca olmuş kısacası

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.