heyelan ile ilgili görsel sonucu

Ülkemizde Heyelan En Çok Hangi Bölgede Görülür

Ülkemizde Heyelan En Çok Hangi Bölgede Görülür

Ülkemizin çeşitli bölgelerinde bazı doğal olaylara dayalı olarak doğal afetlerin meydana geldiğini görebilmekteyiz. Doğal afetler, gerçekleşeceği önceden tahmin edilemeyen ve gerekli önlemler alınmadığı takdirde ortaya büyük çapta hasar çıkarabilen afetlerdir. Sizler için hazırlamış olduğumuz bu yazıda, sizlere heyelan ülkemizde en çok hangi bölgede görülür kısaca bu konu hakkında bilgiler vereceğiz.

Heyelan, üstü yapay dolgu malzemesi ile oluşmuş olan bir toprak parçasının, özellikle de yamaçlarda bulunan kısımlarının, yoğun yağış altında kalması ile birlikte kayması sonuncu oluşan doğal afet türüdür. Büyük toprak kitleleri kaydığı için heyelanların yıkıcı etkisi de büyük olabilmektedir. Ülkemizde, en yoğun yağış alan bölge Doğu Karadeniz Bölgesi olduğundan dolayı heyelan riski de bu bölgede en çoktur.

Heyelan Ülkemizde En Çok Hangi Bölgede Görülür Adlı Yazımızla İlgili Düşüncelerinizi Yorum Kısmından Yazabilirsiniz.

2 thoughts on “Ülkemizde Heyelan En Çok Hangi Bölgede Görülür”

  1. MORTGAGE HAGGARD YA DOĞAN DİZİSİDİDOCİZ DÖVİZ C ÜZÜCÜ FİZİĞİ FİZİK FİGEN OĞUZ DUFFY UZ DÜZ TAHSİSİAKTAYIZ YAĞIŞTAHANELİŞİDİDİA DİZİSİDİDOCİZ DÖRDÜNCÜSİZ SONRA APP ZIP ZIP SİİRT ADI DP GP CO CO CO CO CO CO CO COZAMAN DÖVİZ DİŞİSİZ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.