Ülkemizdeki Turistik Yerler Nerelerdir ile ilgili görsel sonucu

Ülkemizdeki Turistik Yerler Nerelerdir

Türkiye’nin bulunuyor olduğu Anadolu toprakları, tarihin çok eski dönemlerinden beri çeşitli uygarlıklara ev sahipliği yapmış zengin topraklardır. Ülkemizin Kuzeyinden Güneyine, her bölgesinde yaşam sürdürmüş pek çok uygarlık bulunmuştur. Her uygarlığın gerisinde bıraktıkları eserlerin üzerlerine Türk milletinin de inşa ettiği kültür ile birlikte bu topraklar, turizm için adeta bir cennet haline gelmiştir. Ülkemiz tarihi, doğal ve kültürel zenginliği açısından pek çok dünya ülkesini geride bırakabilecek kapasitededir. Sizler için hazırlamış olduğumuz bu yazıda, ülkemizdeki turistik yerler nerelerdir kısaca bu konu hakkında sizlere bilgi vereceğiz.

Ülkemizdeki Turistik Yerler Nerelerdir ile ilgili görsel sonucu

Bahsettiğimiz gibi, ülkemizin her bir köşesi çeşitli güzelliklerle dolu olduğundan neredeyse her bölgemiz için turistik diyebiliriz. Buna örnekler vermek gerekirse İstanbul’a doğru gittiğimizde, burada pek çok turistin ilgisini çeken boğazımız, bunun yanı sıra Bizans dönemine ait pek çok eser, bununla birlikte Türk-İslam sentezini yansıtan Osmanlı Devleti’ne ait pek çok saray, çeşme gibi önemli eserler bulunmaktadır.

İstanbul’un yanı sıra Ege Bölgesi üzerinde pek çok antik kent bulunmakta, bu antik kentler neredeyse 5000 yıllık geçmişe ışık tutmaktadır. Bu bölgede bulunan bazı koylar, ormanlar ve dağlar da turistlerin ilgisini çekmektedir. İç Anadolu Bölgesi ise burada yaşam sürdürmüş olan Hitit uygarlığı gibi çeşitli uygarlıkların izlerini taşımaktadır.

Karadeniz Bölgesi ise sahip olduğu bitmek bilmeyen yeşil araziler sayesinde her yıl pek çok turist çekmektedir. Ülkemizin Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgelerinde bulunan tarihi eserler de her yıl dünya üzerinden pek çok turistin akınına uğramaktadır.

Ülkemizdeki Turistik Yerler Nerelerdir Adlı Yazımızla İlgili Düşüncelerinizi Yorum Kısmından Yazabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.