kalkınma planı ile ilgili görsel sonucu

Yatırım ve Kalkınma Planı Hazırlamakla Görevli Olsaydınız Nüfusumuzun Yaş ve Cinsiyet Özelliklerinde En Çok Neleri Dikkate Alır ve Nasıl Bir Planlama Yapardınız

Bu yazımızda, Yatırım ve Kalkınma Planı Hazırlamakla Görevli Olsaydınız Nüfusumuzun Yaş ve Cinsiyet Özelliklerinde En Çok Neleri Dikkate Alır ve Nasıl Bir Planlama Yapardınız Kısaca bu konuda sizlere bilgiler vereceğiz.

kalkınma planı ile ilgili görsel sonucu

Bu tür bir görevi üstlendiğimde, bence öncelikle üzerinde durmam gereken en önemli konulardan bir tanesi, ülkemizin genç ve dinamik bir nüfusa sahip olmasıdır. Bu sayede oluşturacağım işletmelerde çalışacak nitelikli, kaliteli iş gücünü rahatlıkla elde edebilirdim. Bununla birlikte ülkemizde, erkek nüfusu da fazla olduğu için ağır işler için de kolaylıkla işçi bulabilirdim.

Bununla birlikte ülkeyi kalkındırmak için öncelikle, geliri tamamen halka ait olacak fabrikalar kurmaya çalışırdım. Yurt dışında hangi ürünlere, hizmetlere ihtiyaç duyulduğunu tespit eder, bu ihtiyaçlara göre üretim ve satış yapılmasını sağlardım ve bu sayede ülkeye döviz sokarak halkı zenginleştirirdim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.